Projelerimiz

ÜSTYAPI İNŞAAT TAAHHÜT İŞLERİ


 

ENDÜSTRİYEL TESİSLER

Teknik: Endsütriyel Tesis İnşaatı, mimari proje kapsamında yer alan idari binalar, ana fabrika binası, montaj atölyeleri, malzeme depoları, yemekhane ve işçi lojmanları, su deposu, trafo merkezi binası, hammadde ve yedek parça stok ambarı, otopark, sığınak vb. gibi bölümlerin statik ve mimari projeye uygun yapılmasını kapsar.

Proje: 36.500m² Tuğla Fabrikasi İnşaatı

 

LOJİSTİK TESISLER

Teknik: Lojistik Tesis İnşaatı'nda bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına uygun alan dağılımı (ofis/depolama/yükleme/teknik/açık alanlar), her 1.000m² 'ye düşen rampalı yükleme-boşaltma kapı sayısı, gün ışığından maksimum yararlanma durumu, yaşam ve sağlık önlemleri, yükseklik, kolonlar arası açıklık, zeminin taşıma kapasitesi vb. unsurlar gözetilir.

Proje: 15.000m² İETT Topkapı Otobüs Garajı İnşaatı.

 

PLAZA, AVM , OTEL

Teknik: Plaza/AVM/Otel İnşaatları'nda yapıda esneklik, alan dağılımlarında amaca uygun orantı (ortak alan, lobi, yeme-içme alanı, sağlık alanları, depo alanı, bilgi işlem vb.) , her 100m²'ye düşen açık ve kapalı otopark alanı, ana ulaşım güzergahlarına yakınlık, bölgenin sosyo-ekenomik seviyesine bağlı olarak güvenlik ve aktif ziyaretçi sayısı vb. unsurlar önem arzetmektedir.

Proje: 10.000m² Kapadokya Otel İnşaatı.

 

KONUT ve VİLLA SİTELERİ

Teknik: Toplu Konut ve Villa Projelerinde yapıların iç mimarisinin önemi kadar peyzaj ve (kum voleybol sahası, basketbol ve tenis kortları, koşu pistleri ve bisiklet yolları, piknik alanları, yüzme havuzları vb.) sosyal donatı alanları, güvenlik altyapısı, toplu taşıma güzergahlarına bağlantı yolları, yedek güç merkezleri ve yeşil enerji kaynaklarının oluşturulması da öne çıkmaktadır.

Proje: Nevkent Konutları (1000 Konut - Nevşehir), Atakent Konutları (1000 Konut - Konya), Belediye Konutları (Hatay, İskenderun)

 

 


 

ALTYAPI İNŞAAT TAAHHÜT İŞLERİ


 

DOĞALGAZ ŞEHİR ŞEBEKE HATLARI

Teknik: Doğalgaz hatları, 20 bar'lık çelik boru ana hat, 4 bar'lık ara hatlardan oluşmaktadır. Çelik Boru hatlarının projelendirilmesinde, emniyet faktörü 2.5 alınmaktadır. İmalatı yapılan boru hatları devreye alınmadan önce çalışma basıncının 1,5 katı basınçla test edilmekte, çelik boru malzemesi olarak yüksek mukavemetli API SPEC 5L Grade B kullanılmaktadır.

Proje: İGDAŞ A.Ş. Doğalgaz Şehir Şebeke Altyapı Taahhüt İşleri (Ümraniye, Üsküdar, Yenibosna, Çobançeşme, K.Çekmece, Halkalı Şehir Şebeke Altyapı İşleri.)

 

YOL İNŞAATLARI

Teknik: Elektronik duyargalı yeni finişerler (asfalt serme makinesi) kullanarak yollardaki kalite çıtasını yükseltmesi, yolların sürüş konforunun hissedilir ölçüde arttırılması hedeflenir. Asfalt uygulanacak yollarda önce eski asfalt kazınarak alt yapı iyileştirme çalışmaları yapılır, bu çalışmada yağmur ızgaraları yeniden düzenlenir ve yol eğimli olarak harita ekipleri tarafından bilgisayarda kodlanır. Yeni asfalt serimi gerçekleştirilir.

Proje: İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSFALT A.Ş. Yol Asfalt Kaplama İşi.

 


 

ÖZEL TASARIM İNŞAAT TAAHHÜT İŞLERİ


 

KATI ATIK SİLO İMALATI

Teknik: Yalıtımlı eliptik silindirik 4mm sert metal 5 odalı ST37 sert çelikten tanker imalatı. I kesitli şasi, yüksek mukavemetli sacdan gazaltı ve otomatik kaynak makinaları ile kaynatılmış şase imalatı. (Römork malzemesi ST52 & ST37 sert çelik) Hidrolik pnematik mekanik ya da manuel rampa imalatı.

Proje: İstanbul Büyük Şehir Belediyesi 150 Adet 32m³ Kapasiteli Katı Atık Silolarının Tasarımı, Projelendirilmesi ve İmalatı.

 

KATI ATIK AYIRMA KONTEYNER İMALATI:

Teknik: Katı atık ayırma konteynerları şehir merkezlerinde geri dönüşüm noktaları için tasarlanır. Çerçeve materyali olarak kumlanmış, astar ve yüzey boyalı 3mm çelik levha ve borulardan oluşan çerçeve ve karbon fiber hazne kullanılır. Karbon fiberin yapısı, çelikten 4,5 kat daha hafif olmasına rağmen 3 kat daha dayanıklıdır.

Proje: 1000 Adet Katı Atık Ayırma Konteynerlerinin Tasarımı, Projelendirilmesi ve İmalatı.