Üst Yapı Projeleri

ENDÜSTRİYEL TESİSLER

Teknik: Endsütriyel Tesis İnşaatı, mimari proje kapsamında yer alan idari binalar, ana fabrika binası, montaj atölyeleri, malzeme depoları, yemekhane ve işçi lojmanları, su deposu, trafo merkezi binası, hammadde ve yedek parça stok ambarı, otopark, sığınak vb. gibi bölümlerin statik ve mimari projeye uygun yapılmasını kapsar.

Proje: 36.500m² Tuğla Fabrikasi İnşaatı

 

LOJİSTİK TESISLER

Teknik: Lojistik Tesis İnşaatı'nda bugünün ve geleceğin ihtiyaçlarına uygun alan dağılımı (ofis/depolama/yükleme/teknik/açık alanlar), her 1.000m² 'ye düşen rampalı yükleme-boşaltma kapı sayısı, gün ışığından maksimum yararlanma durumu, yaşam ve sağlık önlemleri, yükseklik, kolonlar arası açıklık, zeminin taşıma kapasitesi vb. unsurlar gözetilir.

Proje: 15.000m² İETT Topkapı Otobüs Garajı İnşaatı.

 

PLAZA, AVM , OTEL

Teknik: Plaza/AVM/Otel İnşaatları'nda yapıda esneklik, alan dağılımlarında amaca uygun orantı (ortak alan, lobi, yeme-içme alanı, sağlık alanları, depo alanı, bilgi işlem vb.) , her 100m²'ye düşen açık ve kapalı otopark alanı, ana ulaşım güzergahlarına yakınlık, bölgenin sosyo-ekenomik seviyesine bağlı olarak güvenlik ve aktif ziyaretçi sayısı vb. unsurlar önem arzetmektedir.

Proje: 10.000m² Kapadokya Otel İnşaatı.

 

KONUT ve VİLLA SİTELERİ

Teknik: Toplu Konut ve Villa Projelerinde yapıların iç mimarisinin önemi kadar peyzaj ve (kum voleybol sahası, basketbol ve tenis kortları, koşu pistleri ve bisiklet yolları, piknik alanları, yüzme havuzları vb.) sosyal donatı alanları, güvenlik altyapısı, toplu taşıma güzergahlarına bağlantı yolları, yedek güç merkezleri ve yeşil enerji kaynaklarının oluşturulması da öne çıkmaktadır.

Proje: Nevkent Konutları (1000 Konut - Nevşehir), Atakent Konutları (1000 Konut - Konya), Belediye Konutları (Hatay, İskenderun)